Feed on
Posts
Comments

bircan76

Sevgili dostlar yeniden merhaba. Bundan sonra sizlere ogankul.com üzerinden BİRCAN’IN SEYİR DEFTERİ’ ni ileteceğim. Vatana millete hayırlı olsun.:))

Yeni oluşumda emeği geçen dostlara teşekkürü bir borç bilirim. Candostum sevgili Gazi Güder’e ve Doğuş Efe’ye ne kadar teşekkür etsem azdır. Çabaları ve çalışmaları takdire değer.

Sizlerden uzak kaldığım sürede ne çok yazacak konu ve anım birikti. Hepsini yazmam tabii sakıncalı! )) O yüzden süzgeçten geçenleri sırasıyla paylaşacağım.

Köydeki evde yaşadığım güzel anılar, oradaki canlarımla paylaştıklarım, şehirdeki evde ve çevresinde tanık olduklarım, yol hikayelerim, altın günü gibi sağlık günlerim… Hepsi bir bir karşınıza gelecek. Benim başıma gelenler ve ömür sayfama kaydettiklerim sizlere belki bir ışık, belki bir yol, kim bilir kendinizi bulabileceğiniz konular olarak beyinlerinizde ve yüreklerinizde yer edinecek. Kimine gülüp geçecek, kimine de burun kıvıracak duruma gelebileceksiniz.

Hareket, komedi, güldürürken düşündüren olaylar gündelik yaşamımdan eksik olmayanlar. Hayatla maçlar… Kimi galibiyetimle biten, kimi deplasmana bıraktığım karşılaşmalarım… Her birinde birçok dersler aldığım yaşadıklarım… Tekrarının aptallığım olacağı gaflet uykularım… O derin uykulardan silkinip uyanışlarım ve yeni kararlar alarak ileriye baktıklarım…

Seyrettiklerim… İzlerini taşıdıklarım…Yenilerini yaşamak istemediklerim… Doğru yaptıklarımı yapmaya devam ettiklerim… Şükrettiklerim… Hissettiklerim… Uğruna mücadelemi bırakmadığım davalarım… Ödün vermediklerim… Taciz etmediklerim… Taciz edilmekten rahatsız olduklarım… Rahat bıraktıklarım… Uzak durduklarım… Yakın olduklarım… Özgür bıraktıklarım…Hepsi ama hepsi sahip olduğum erdemlerim… Kıymet bildiklerim…

İnsan olduğum…

Yürekli olduğum konularım…

Kalp ağrılarım, yürek sıkıntılarım, başımı ağrıttıklarım…

Kısaca insani yanlarım, duygularım, düşüncelerim…

Süzgeçten geçirdiklerim…

Bekleyin geliyorum…

Bircan OĞANKUL

02/02/2013

Yazar :

1967 İzmir doğumlu. İşletme Fakültesi( Muh.- Finans) mezunu. Doğayı, tüm canlıları seven. 25 yıldır yaşadıklarını, öğrendiklerini, deneyimlerini ve düşüncelerini yazıya döken. Sosyal işlerde yer almaktan mutluluk duyan biriyim.

Yazarın websitesiYa

5 Cevaplar to “ŞÜKÜR KAVUŞTURANA – Bircan OĞANKUL”

 1. Gülsen dedi ki:

  Hoş geldin arkadaşım, hoş geldin, gözüm yollarda kalmıştı, çok mutlu oldum, yazılarını sabırsızlıkla bekliyorum, Sevgilerimle.

 2. metin dedi ki:

  canım yeni yazılarını bekliyorum.

 3. yılmaz gürler dedi ki:

  Hoşgeldin güzel yürekli insan sefalar getirdin 😉 sanırım ben uzak durduklarındanım artık…beni unuttun.. ne bileyim yada ödün vermediklerin arasına girdim..hatta özgür bıraktıklarının içerisinede bakmayı denedim 🙂 ben özledim.. seni ve aileni.. herkese selam ve sevgilerimi gönderiyorum.. sizi asla unutmam.. hoşlukla..

 4. ATİLLA MERİH AYTAÇ dedi ki:

  hoş geldin tekrar .özlemiştik…

 5. Bircan OĞANKUL dedi ki:

  Hepinize çok teşekkür ederim. Sağolun.