Feed on
Posts
Comments

 

 

 

ŞAMPİYONLAR  GELİYOR

Bazen önceden bir şeyleri görebilmek en azından algılayabilmek her zaman kehanet sayılmaz. Geleceği yapacaksanız, bugünden planlayacak, hazırlanacak, çalışacak çalışacak çalışacaksınız. Ulu önder Atatürk’ün dediği gibi “yorulmamak üzere yola çıkacaksınız”. Bu şekilde hedefe doğru yürüyenler asla yorulmazlar ve başarıya ulaşırlar. Bu yazıda sizlere şimdiden altını kalın olarak çizerek diyorum ki; çok yakın bir gelecekte, Dünya Şampiyonlarımız olacak.

Kimlerden mi bahsediyorum? En azından beş yıldır koydukları Liselerarası Hentbol Dünya şampiyonluğu hedefine adım adım ve planlı biçimde ilerleyen İstanbul CENT Kolejinin hentbol takımından bahsediyorum. Geleceğimizin garantisi olan pırıl pırıl gençlerimiz azimle hedeflerine ulaşmanın savaşımını veriyorlar. Önce İstanbul şampiyonluğunu kazandılar. Lise takımları genelde 15-17 yaş öbeğindeki çocuklarımızdan oluşuyor. Cent kolejinin hentbol takımı hazırlık çalışmaları sırasında Asya Kupasına hazırlanmak amacıyla İstanbul´da kampta bulunan Irak A Milli Takımı ile karşılaştılar. Cent Koleji çekişmeli ve dostça geçen bir maçtan sonra rakibine 32 – 29 mağlup oldu. (Aşağıdaki resim).

Ardından, Sinop’ta yapılan bölge şampiyonasına katıldılar ve şampiyon oldular. Maçların sonuçlarını vermeyip rakiplerini açık farklı şekilde yendiklerini belirteceğim. Sinop’taki yarışmaya katılan takımlar şunlardı.

Ankara …. Bahçelievler Deneme Lisesi

İstanbul … Özel Cent Koleji

İzmir ……. Maltepe Askeri Lisesi

Bursa …… Hürriyet End.Meslek Lisesi

Rize …….. Kemal Yardımcı Meslek Lisesi

Hatay …… Hacı Ali Nurlu Lisesi.

Türkiye şampiyonasına hiç aralıksız ve yoğun biçimde hazırlanıyorlar.

Amaçları tabii ki öncelikle göğüslerine ay-yıldızı takmak…

Bölgelerdeki yarışmalarda birinci ve ikinci olan takımlar Şubat ayında Eskişehir’de yapılacak Türkiye şampiyonasına katılacaklar.

Diğer şehirlerde yapılan bölge şampiyonaları sonunda,

Sinop bölgesinde,

İstanbul    Cent Koleji

Bursa       Endüstri Meslek Lisesi

Adana

İstanbul    Şişli Terakki

Ankara     Ted Koleji

Manisa bölgesinde,

Ankara     Batıkent Lisesi

Konya      İsmail Kaya Lisesi

Aydın bölgesinde,

İstanbul    Halide Edip Adıvar Lisesi

İzmir         MEF

hentbol takımları final maçlarını oynamaya hak kazandılar.

Türkiye şampiyonu olan takım, 19 Mart ile 27 Mart tarihleri arasında Portekiz’de yapılacak olan Liselerarası  Dünya Hentbol   (ISF – HANDBALL 2010)  şampiyonasında ülkemizi temsil edecek.

Tüm takımlarımız azimle, çok zevkli ve heyecanlı geçeceği belli olan Türkiye şampiyonasına hazırlanıyorlar. Hepsine başarılar diliyorum. Ata’mızın “Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklı olanını severim” özdeyişini de hiçbir zaman akıllarından çıkartmamalarını tavsiye ediyorum.

Benim kanım odur ki; Cent Koleji Hentbol Takımı Türkiye Şampiyonu olduktan sonra Portekiz’den de Dünya Şampiyonluğu kupasını alarak gelecek.

Bundan en ufak bir şüphem yok. Dünya Şampiyonumuzu karşılamaya hazırlanın lütfen. Azimle çalışanın başaramayacağı hiçbir şey yoktur.

Ben 28 Mart günü Yeşilköy Hava Limanında olacağım. Ya siz ?

Yazar :

1967 İzmir doğumlu. İşletme Fakültesi( Muh.- Finans) mezunu. Doğayı, tüm canlıları seven. 25 yıldır yaşadıklarını, öğrendiklerini, deneyimlerini ve düşüncelerini yazıya döken. Sosyal işlerde yer almaktan mutluluk duyan biriyim.

Yazarın websitesiYa

Yorumlar kapatıldı.