Feed on
Posts
Comments

bircan48

 

 

Ömrümüz ne kadar sürer bilmiyoruz. Bir gün elbet sona erecek. Birçok kalpde iz bırakarak hem de. Ama iyi, ama kötü mutlaka bir iz kalacak bizlerden geriye.

Sevdiklerimiz, değer verdiklerimiz, kazık yediklerimiz, aldanışlar yaşadığımız, ne olursa olsun kendimizi her gün yeniden hayata hazırladığımız ve tüm yenilgilerden galip olarak çıktığımız yaşam izlerimiz. Bizlerde ve bizlerden geriye kalacak olan…

Tıpkı sahnelenen oyunlar gibidir ömrümüz. İçinde dram, komedi yaşanmışlıklar olan.

Gün olur gülünecek ne çok şey yaşarız. Gün olur ağlanacak hallere maruz kalırız. Yine de boyun bükmez, olaylar ve kişiler karşısında eğilmeyiz. Güçlü dururuz hayat sahnesinde.

Hepimiz aslında bize verilen rolleri en gerçeğinden yaşayarak oynuyoruz kendi sahnemizde.

Kimimiz mesleklerimizin dışında başka rol modelleriz, örneğin; annedir kimimiz, babadır kimimiz. Her birimiz doğurduklarımızın üzerine titrediği birer  koruyucu kalkanız.

Dersler alıyoruz kimi zaman. Dersler çıkartıyor kimi insan kendince kendine paylanarak…

Hatalarımızın okulundan mezunlar oluyoruz kimimiz başarıyla kimimiz sınıf tekrarıyla, ama asla aynı hataları tekrarlayarak değil.

Ömür bir tiyatro sahnesi ve bıraktığımız izler de aldığımız alkışların en kalıcıları, en büyük ödülleri ya da cezaları!

Dünya tiyatrolar günümüz kutlu olsun hepimizin. Sahnelerimiz ışıkla dolsun. Bıraktığımız izler imzamız olsun.

 

Bircan OĞANKUL

27/03/2013

Yazar :

1967 İzmir doğumlu. İşletme Fakültesi( Muh.- Finans) mezunu. Doğayı, tüm canlıları seven. 25 yıldır yaşadıklarını, öğrendiklerini, deneyimlerini ve düşüncelerini yazıya döken. Sosyal işlerde yer almaktan mutluluk duyan biriyim.

Yazarın websitesiYa

1 Cevap to “ÖMÜR BİR TİYATRO SAHNESİ – Bircan OĞANKUL”

  1. KERİM dedi ki:

    Yaşamımızda bilip de çoğumuzun önemsemediği, â-adamsende dediği gerçekler ancak bu kadar güzel dile getirilebilirdi, yüreğinize ve kaleminize sağlık…