Feed on
Posts
Comments

Sevgili dostlar yeniden merhaba. Bir ameliyat sonrası yine sizlerle birlikteyim. Hayatla maçım devam ediyor ve yine ben galibiyetle önümdeki maçlara bakıyorum. Yine hayata gülümsüyorum. Her şeye ve herkese inatla..

Hiçbir ameliyatımda kendimi bırakmadım. Naz yapmadım çevreme. Bıktırmadım kendimden. Çok şükür elim ayağım tutuyorken kimseye yük olmak istemedim ve olmadım da. Kendi kişisel bakımımı, hatta yemeğimi yapacak kadar iyiyim.

Yine kitaplarımı okuyor, yazıyor, çalışıyor arada dinleniyorum.

Moral çok önemli. Esprilerimi bile yapıyor hem hayatla, hem kendimle dalga geçebiliyorum.

Sağlık konusunda utanmamayı yıllar öncesinde öğrendim. O yüzden de başıma gelenleri uygun şekilde çevremle paylaşmayı görev edindim. Belki birilerine moral olur yaptıklarım. Belki birileri kendine paylar çıkarır.

Rahim ameliyatı oldum. Rahimim ve yumurtalığımın biri alındı. Bugün gayet iyiyim. Ruhsal anlamda da iyiyim. Ne yapalım rahimimle buraya kadarmış yolculuğumuz. Arkasından ağlayacak değilim.:)))) Bana bugüne dek gösterdiği anlayış ve sağlıklı iki evlat verişine ise teşekkür ederim..))))

Doktor kadın olmuş, erkek olmuş önemli değil. İlle de kadın doktor diye tutturmak çok anlamsız. İnanış meselesi olabilir, yetiştirilme tarzı olabilir bazı kişiler hem cinslerinin kendilerini muayene etmesini isteyebilir ama önemli olan branşında iyi olan ve göğsü merhametli doktora denk gelmek.

Ben çok şanslıyım bu konuda. 15 yı önce kızımı dünyaya getiren doktor halen görevinin başında ve özel hastanelere kaçmış değil. Sigorta hastanesinde görevinin ve hastalarının başında. Her bir hastasıyla da yakınen ilgileniyor. Hipokrat yeminini gerçekten de etmiş ve hümanist bir doktor. Cem BÜYÜKTOSUN.

Gülünce yüzünde güller açıyor adeta. Her soruyu rahatlıkla sorabiliyor hastaları. İşte bu da doktoruna güveni getiriyor.

Her şey için kendisine çok teşekkür ederim.

Bugün sağlıkla evimdeysem, çocuklarımın, ailemin yanındaysam, işimin başındaysam hepsini Cem Bey’e borçluyum.

Eşim Metin’in desteğini ise asla gözardı edemem. Sağolsun.

İstanbul’daki dostlarımın herbirine ayrı ayrı teşekkür ederim beni ameliyatımda yalnız bırakmadıkları ve dualarını esirgemedikleri için.

Hele candostum Gazi GÜDER, onca kilometreyi katederek ameliyatım için yola çıktı ve beni yalnız bırakmadı. Dostluğu için çok teşekkür ederim. Ailemizin bir üyesi olduğunu bir kez daha kanıtladı dosta ve düşmana. Merhametli, duygusal ve hümanist insan. İyi ki varsın.

İstanbul’daki daha nice dostlarım isimlerinizi ilan etmek için sizlerden izin almadığım için burada yayınlamayacağım, ama her biriniz yüreğimde daha da özel kıldınız kendinizi. Hepiniz iyi ki varsınız.

Değerli büyüğüm Ali Poyrazoğlu, size ayrıca teşekkür ederim. Sanatçı kimliğiniz ve saygıdeğer oluşunuz bir yana onca işinizin arasında sağlık durumumla ilgili devamlı Metin’den bilgi almanız ve sonrasında bana yazdığınız mesajlarla moralimin ayyuka çıkmasına neden olduğunuz için çok çok teşekkür ederim. Desteğiniz, moral verişiniz benim ve ailem için çok anlamlı. İyi ki varsınız ve sizi iyi ki tanıdım.

Hayatla maçlarım devam ediyor. Sevgili dostlarım ne olur moralinizi hiçbir şeyin bozmasına izin vermeyin. Dostlarınızın ve sizi sevenlerin kıymetini bilin. Maçları daima kazanacağınıza olan inancınız, kendinize olan inancınız sizin her türlü hastalığı kolaylıkla atlatmanızı sağlayacaktır.

Sevgilerimle

Bircan OĞANKUL

31/05/2012

Yazar :

1967 İzmir doğumlu. İşletme Fakültesi( Muh.- Finans) mezunu. Doğayı, tüm canlıları seven. 25 yıldır yaşadıklarını, öğrendiklerini, deneyimlerini ve düşüncelerini yazıya döken. Sosyal işlerde yer almaktan mutluluk duyan biriyim.

Yazarın websitesiYa

5 Cevaplar to “HAYATLA MAÇ'A DEVAM – Bircan OĞANKUL”

 1. Yavuz Yağcı dedi ki:

  Geçmiş olsun Bircan kardeş. İyi olduğuna sevindim. Şunu söylemek istiyorum; Senin kadar yürekli değilim…

 2. Bircan OĞANKUL dedi ki:

  Çok teşekkür ederim değerli ağabeyim Yavuz Bey, sevgili müdürüm, eski komşum, her zaman yanımızda yer alan değerli dostumuz. Metin ve ben size buradan teşekkür ederken bu yazıma yorum yapacak diğer dostlarıma da cümleten teşekkür etmek isterim. Yavuz Ağabey’im siz de yüreklisiniz mütevazılık yapmayın.Hayatla maçlarda siz de kendi liginizde şampiyonsunuz.

  Sizin şiirlerinizi sayfamda paylaşmaya devam ediyorum.

  İyi ki varsınız, iyi ki sizi tanıdım. Bir gün yine bir başka yemek sofrasında ve sohbetinde birlikte olmak dileğiyle eşinize selam ve sevgiler.

  Not: Bakın sevgili dostlar çeneme ve elime hiçbir şey olmamış maşallah eskisi gibi hem uzun soluklu konuşup, hem de yazabiliyorum..))))))

  Hepiniz iyi ki varsınız. İyi ki hayatımda yer alıyorsunuz ve ben de sizlerin hayatlarında yer alıyorum. Yalnız değiliz. Sağolun, varolun.

  Kalın sağlıcakla…

  Sevgiler

  Bircan

 3. Timur UGAN dedi ki:

  Canım kardeşim geçmiş olsun…Sağlıklı olmak için arada böyle “mini operasyonlar” gerekiyor ne yapalım…Hayat seninle güzel, Metin’le iki kat, çocuklarınızla sonsuz güzel…

 4. atilla merih aytaç dedi ki:

  hep galip gelmeni diliyorum canım kardeşim

 5. SEYİT AHMET YILDIZ dedi ki:

  merhaba Bircan hanım,
  yeni duydum gerçekten üzüldüm ama sakın yanlış anlama bir o kadar da sevinçliyim. Çünkü bizlere sağlıklı olduğuna dair bir şeyler paylaşmışsınız. en çok sevindiğim nokta da bu..
  Ben ve çocuklarım olarak kalbimizin hep sizinle olup bir an önce gözlerindeki ışıltının tekrar güneşi kıskandıracak parlaklıkta olacağına inanıyor, TEKRAR TEKRAR GEÇMİŞ OLSUN…..