Feed on
Posts
Comments

can yücel!den

Yazar :

1967 İzmir doğumlu. İşletme Fakültesi( Muh.- Finans) mezunu. Doğayı, tüm canlıları seven. 25 yıldır yaşadıklarını, öğrendiklerini, deneyimlerini ve düşüncelerini yazıya döken. Sosyal işlerde yer almaktan mutluluk duyan biriyim.

Yazarın websitesiYa

3 Cevaplar to “HAYAT ÇOK ZALİM – Can YÜCEL”

 1. Bircan OĞANKUL dedi ki:

  Bir yolum vardı; gittim.
  Yeğenlerim Berna ve Erkan bebekleri Elifsu’nun bakımı için iki aylığına yardım istediler benden. Ben de teyze olarak yapmam gerekeni yaptım ve gittim. Hani derler ya ; ‘ teyze anne yarısıdır’ bu sözü bilen, uygulayan da var, sadece kendini düşünüp, bu sözü umursamayan da. Ben öyle biri değilim. Olamadım. Vicdanım var benim. Zorda kalana yardım etmek, tüm gerçek dostların ve yüreği merhamet yüklü insanların harcıdır.

  Bir sözüm vardı dilden yüreklere; susmadım söyledim. Bunu her zaman yaptım. Kah sevildim, kah dışlandım bu huyum yüzünden. Bazılarının hoşuna gitmiyor diye bu özelliğimden asla vazgeçmedim. Vazgeçmem de yaşadığım sürece…

  Görmem gerekiyordu birilerini; gittim gördüm her zaman. Tıpkı iki ay önce yeğenlerimi görmem gerektiği gibi.

  Okşamam gereken bir yürek olduğunda; mutlaka okşadım o yüreği. Kıskanmadım. Sevgimi ve zamanımı hak edenden, uzak durmadım.

  Hayat çok zalim, gerçekten de… Yapmam gerekenleri hep yaptım. Ertelemedim. Pişmanlıklarım olmadı. Ömür sayfamız ve yolculuğumuz ne kadar bilemeyiz. İşte bu yüzden;

  DOKUNDUM,
  GİTTİM,
  GÖRDÜM,
  SÖYLEDİM.

  Can Yücel’e dizeleri için sonsuz teşekkürler. Işıklar içinde yatsın. Yine yazasım geldi YAZDIKLARINI OKUDUĞUMDA.

  Sevgiler

  Bircan

 2. a.merih aytaç dedi ki:

  nihayet kardeşime kavuştum

 3. Bircan OĞANKUL dedi ki:

  Teşekkür ederim. Ben de çok özledim.