Feed on
Posts
Comments
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gerçek Aşk; hep aynı kalandır.
 
Her şey yasaklansa da…
 
Her şey bağışlansa da…
 
Goethe
 
Gerçek aşk nedir sizce?
 
Onun için ölüp, bitmek…. Onsuz program yapmamak…. Onun için her şeyden vazgeçmek…. Kendini değiştirmek….
 
Hangisi? Hangisi gerçek aşkı tanımlar? Ya da sizin gerçek aşk tanımınız nedir?
 
Sizin söylemeniz için ya yan yana gelmemiz, ya da sizin bir yerlere bu konu hakkında düşüncelerinizi yazmanız ve intermet ortamında dolaştırmanız gerekir bana ulaşması için. Ya da kitap haline getirmelisiniz ki, ancak o zaman sizin ne düşündüğünüzü öğrenebileyim.:)))
 
Bu uzun süreceğe benziyor. En iyisi ben yine kendi düşüncelerimi yazayım. Bir gün nasılsa size ulaşır!
 
Alman yazar Goethe’ye katılıyorum. Gerçek aşkta; sınırlama, zorlama, kafesleme, saman altından su yürütme yoktur. Şartlı salıverme, göz hapsinde tutma, pranga da yoktur.! :))
 
Aşk aynı kalabilmelidir; yasaklar koyduğunda da, bütün her şeyi af kapsamına aldığında da..
 
Yani….. Sevgili şunu giyme dediğinde de hâlâ onu sevebilmektir. Sevgili onu giyme dediğinde de sevilen onu hâlâ giyiyorsa, silip atılmamalı, yine aynı derecede sevmeye devam edilebilmelidir.
 
Ya da tam tersi…. Her şeyi affettiğinde de, geçmişte yaptığı hataları afettiğinde de aşk aynı kalmalıdır. Geçmişi tekrar gündeme getirmemeli, yapılanlar başa kakılmamalıdır.
 
Gerçek aşk; koşulsuz, önyargısız olmalıdır. Beklentilerle değil, an içinde yaşanılanlardan mutluluk payları çıkartılmalıdır.
 
Gerçek aşk; sevmek… Sadece sevmekten ibaret olmalıdır. Eleştiriden uzak… Kavgadan uzak….Ortayolu bulmanın hedef alındığı ve yalnızca olumlu yaklaşımların olduğu bir ortamda yaşanmalıdır. Etraftan karışmalara izin verilmemeli… Sevgi çemberinin içinde iki kişinin olmasına özen gösterilmelidir… Seven ve sevilen iki kişi….
 
Gerçek aşk; onun yerine mazeretler üretebilmektir… Onun gözlerinin derinliklerinde, yeni yerler keşfedebilmektir. Yalnızca onun yanındayken alabildiğine özgür, ama bir o kadar da sınırlara uyan biri olabilmektir.
 
Gerçek aşk; her iki tarafın da birbirine nazik ve hoşgörülü davranmasıdır. Kalp kırmak için değil, gönül almak için yarışlara girilmesidir.
 
Gerçek aşk; tarif edilmez…. Ancak yaşanır….
 
Aşkla dolu günler dileğimle…
 
Bircan OĞANKUL
 
02/11/2009
 
 
 
 
Yazar :

1967 İzmir doğumlu. İşletme Fakültesi( Muh.- Finans) mezunu. Doğayı, tüm canlıları seven. 25 yıldır yaşadıklarını, öğrendiklerini, deneyimlerini ve düşüncelerini yazıya döken. Sosyal işlerde yer almaktan mutluluk duyan biriyim.

Yazarın websitesiYa

Yorumlar kapatıldı.