Feed on
Posts
Comments

BİRCAN OĞANKUL

Temmuz 1967 İzmir doğumluyum. İşletme Fakültesi Muhasebe- Finansman mezunuyum. Doğayı ve tüm canlıları seviyorum. 25 yıldır yaşadıklarımı, öğrendiklerimi, deneyimlerimi ve düşüncelerimi insanlarımıza katkıda bulunabilmek amacıyla yazıya döküyorum ve yayınlamaya çalışıyorum. Sosyal işlerde yer almaktan dolayı mutluluk duyuyorum. 2004-2006 İzmir Görme Engelliler Derneği’nde gönül gözü açık olan kardeşlerimiz için cd lere kitaplar okudum. 2006-2007 Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı’nda ilköğretim çağındaki çocuklarımıza ” Kitapların Büyülü Dünyası”, ” Kitap kurdu”, ” Oyun Adası” adlı programlarda ” Gönüllü Ablalık” ve Gönüllülerin eğitiminde ”Eğitmenlik” yaptım. 2002-2008 yılları arasında; yaşadığımız sitede kurduğum kütüphanenin yöneticiliğini ve işletmeciliğini yaptım. Yazdığım ve basılmayı bekleyen 8 kitap dosyam var. 2006 yılında www.tilahan.net adlı sitede yazılarımı paylaşırken kendisini tanımaktan onur duyduğum sayın Gazi GÜDER’in sayesinde de yazı ve şiirlerim, başladığım günden bu yana çok çok değişti ve gelişti. Halen DENSAN ELEKTRONİK SAN. A.Ş. adlı yazılım ve hosting şirketinde EGE BÖLGE KOORDİNATÖRÜ olarak görev yapmaktayım. HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu’nda Eğitim bölümünde görevli, aynı zamanda DOHAYDER ( GAZİEMİR DOĞAYI, HAYVANLARI KORUMA VE YAŞATMA DERNEĞİ) Bornova İZMİR üyesiyim.

ÖZGEÇMİŞ İÇİN

BİRCAN OĞANKUL ( özgeçmiş için lütfen yandaki linki tıklayınız.)

Hayat felsefem:

‘İnsanları mutlu edeceğim diye onları birbirine boğazlatmak insani olmayan ve son derece üzücü olan bir sistemdir.
İnsanları mutlu edecek tek vasıta, onları birbilerine yaklaştırarak, onlara birbirlerini sevdirerek, karşılıklı maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılamaya yarayan hareket ve enerjidir. Dünyanın barışı içinde insanlığın gerçek mutluluğu, ancak bu yüksek ideal yolcularının çoğalması ve başarılı olmasıyla mümkün olacaktır. ( 1931 )”    Mustafa Kemal ATATÜRK

” İnsanları kitaplar gibi düşünün. Kapaklarına bakıp aldanmayın! Gerçek değerlerini; onlarını okumaya (!) başladığınızda anlayabilirsiniz. Kiminin antika değerinde, kiminin de ucuz bir roman olduğunu.”

” Varoluş amacımız; diğer canlılara yardımcı olmaktır. Bunu yapamıyorsak, hiç değilse onlara zarar vermeyelim”

Dalai Lama

7 Cevaplar to “BİRCAN OĞANKUL”

 1. osman dedi ki:

  siteni yeni gördüm öncelikle hayırlı olsun ama daha tam net içeriğine bakamadım konulara iznin olursa bakmak isterim saygılarımla canpolat38

 2. Ufuk dedi ki:

  Tek kelimeyle bravo.başarılarınızın devamını dilerim.

 3. serkan dedi ki:

  siteniz gerçekten de olağanüstü. tebrik ederim.

 4. Sevilay dedi ki:

  Canım kızım, siten çok güzel olmuş. Yazılarını severek okuyorum. Yeni yazılarını bekliyorum.

 5. ülfet özyurt dedi ki:

  uzun bir aradan sonra nihayet siteye bakma fırsatı bulabildim. bu güzel çalışmalarından ötürü seni tekrar kutluyorum canım arkadaşım. ( bu arada bütün derslerden geçtim)

 6. Zeynep Oruncak dedi ki:

  İçimizin ince sesi

  Densan’ın Ege Müdiresi

  Kalbi, iyi niyeti, sözleri

  En güzeli de bizleri hep gülümsetmesi..

  Bircan Hanımdır kendisi..

  13:05 / İstanbul’dan

  Zeynep Oruncak

 7. sinem dedi ki:

  Doğum günün kutlu olsun güzel yürekli insan. Kalbi güzel, gözü güzel, beyni güzel.