Feed on
Posts
Comments

gazibeğendi5

KUŞADASI GAZİBEĞENDİ TEPESİ

Dün günlerden pazardı ve İzmirimizin havası çok güzeldi. Biz de eşimle evden çıktık yollara düştük yine. Radyomuz tabii ki yine açıktı. Radyo kanalının birinde bir şarkı… Çok hoş bir şekilde çalınıyordu. Müziği, ritmi, hele şarkının sözleri….

Dikkat kesildim bir anda. Anaaaaa ne güzel şarkı bu diye düşündüm kendi kendime. Şarkıyı Özcan Deniz söylüyormuş. Tarzım olmamasına rağmen, şarkının sözlerine takıldım. Tam benlikti hani.:)))

Ya hu ne kadar aynı şeyler düşünülüyormuş çoğu zaman hiç tanımadığın kişilerle.

Gelin birlikte sözleri hatırlayalım.

 

 

 

” Bildiğim her şeyi unutasım var
Başıboş sahilde dolaşasım var,
İte köpeğe  bulaşasım var… Bu aralar,
Küstüğüm herkesle barışasım var,
Bi daha bi daha küsüp aramayasım var,
Kapı bacayı dağıtasım var… Bu aralar,
Arayanı da  aramayanı da,
Yarayanı da yaramayanı da,
Kınayanı da kınamayanı da  boşverdim,
Arayanı da aramayanı da,
Yarayanı da yaramayanı da,
Kınayanı da kınamayanı da boşverdim,
Dertli bi kemancı bulmak lazım,
Şöyle bi  masayı donatmak lazım,
Gelmişine geçmişine,
Kısa bi ziyaret yapmak  lazım, ”

Kaynak: http://www.eneger.com/ozcan-deniz-yapmak-lazim-sarkisi-ve-sozleri/#ixzz2OYcaiUVY
Bu yazı yukarıdaki linkten alınmıştır. Teşekkürler.

 

İçsesimin ekledikleri parantezler içindedir. :)))

Bildiğim her şeyi unutasım var ( Beni tanıyanlar mutlaka iyi tanırlar ben hiç unutur muyum?  Bir sözü… Bana yapılanı… İyili ya da kötülüğü… Vefasızlığı… Kalleşliği…. Hayır hiçbir şeyi unutmam. Bilgisayar yanılır ben yanılmam. İnsanlar hakkında gözlemlerimi, öngörülerimi, sezgilerimi, yanılmadıklarımı… Hiç unutasım yok….)

Başıboş sahilde dolaşasım  var ( Yaaaa evet biz de öyle yaptık bugün. Hava çok güzelken fırsatları değerlendirelim dedik).
İte köpeğe bulaşasım var… Bu aralar (  Burada ite köpeğe demişler ama zavallı hayvanları kasdetmemişler, iki ayaklı insan görünümündekiler sözkonusu. Benim kimseye bulaşasım  yok be yavrum hemi de. Kavgayı sevmem ki ben.) :)))


Küstüğüm herkesle barışasım  var ( yok yine ben almayayım. Küstüğüm herkesle tekrar barışmak bana göre değil.)
Bi daha bi daha küsüp aramayasım var ( Bir daha aramayacaksam, yine küseceksem ne demeye barışayım ki. Hata bir kez yapılırsa hata olur, ikinci kere yapılan hata olmaktan çıkıp aptallık olur.)
Kapı bacayı dağıtasım var… Bu  aralar ( Kapı mapı sapı sağlam dursun be çocugum. Hırlısı var, hırsızı var, böceği var, yağmuru var, seli var. ) :)))
Arayanı da aramayanı da ( Hah tamam bu bana göre. Arayana sözüm olmaz da  aramayanı … Uzak dursun tamamen.)
Yarayanı da yaramayanı da ( İşime yarar diye adamı ya da kadını yanımda bulundurmam yaramazsa bir insan her daim yaramazdır.)
Kınayanı da  kınamayanı da boşverdim ( İnsanlar ne diyor diye yaşamadım bugüne dek. Yaptıklarımı, tavırlarımı kınayan olursa benimle ne işi var ki diye sorarım adama… Ben insanların kınamasını da kınamamasını da uzun yıllar önce boşverdim.)
Dertli bi kemancı bulmak lazım ( Dertli kemancıyı ne yapayım. Adamın kendi derdi kendine yeter. Bir de ben mi yük olacağım ona? )
Şöyle bi masayı donatmak lazım ( Hah masayı donatırım, iyi de sofra hazırlarım. Mezelerin alasını yaparım hemi de.)
Gelmişine geçmişine  ( Bu bana göre değil. Küfür yok sözlüğümde. Havale var ama ne yalan diyeyim. Allaha havale ederim hakedeni. Haksızlık edeni. Sabrımı taşıranı. Kul hakkı yiyeni.)
Kısa bi ziyaret yapmak  lazım ( Şarkı şarkı olalı böyle yorumlanmamış ve üzerine bir de bunca parantez içi yazı yazılmamıştır kim bilir. )

:))))))

 

Bircan OĞANKUL

25/03/2013

Yazar :

1967 İzmir doğumlu. İşletme Fakültesi( Muh.- Finans) mezunu. Doğayı, tüm canlıları seven. 25 yıldır yaşadıklarını, öğrendiklerini, deneyimlerini ve düşüncelerini yazıya döken. Sosyal işlerde yer almaktan mutluluk duyan biriyim.

Yazarın websitesiYa

2 Cevaplar to “BİR ŞARKININ AKLIMA VE KALEMİME DÜŞÜRDÜKLERİ :)) – Bircan OĞANKUL”

  1. ülfet dedi ki:

    Süper olmuş yorumun, yine döktürmüşsün kaleminden

  2. Bircan OĞANKUL dedi ki:

    Teşekkür ederim canım arkadaşım. Ne yollar biter, ne radyodaki şarkılar. Bu demek oluyor ki; ben yine bir başka gün bir başka şarkıya yorum yazacağım.:)))

    Evdekilere selamlar.